užitečné informace

Rodinný penzionek se nachází v klidné části historického centra města Mikulov vzdáleného 5 minut chůze.

Centrum města

Bližší informace o turistických zajímavostech města získáte na adrese http://www.mikulov.cz

Městečko Mikulov vypadá jako kulisa k romantickému příběhu o princezně a chudém rolníkovi. Monstrózní barokní zámek v kontrastu s prostými zelenavými lány vinic vytváří „turistický ráj“. Bude se tu líbit celé rodině. Tatínek popije vínko v jednom z příjemných sklípků, mamka se zasní v elegantně upravených prostorách zámku a děti vyběhnou na nedaleký Svatý kopeček.

Mikulovské náměstí se svažuje k Dietrichštejnské hrobce z poloviny 19. století. Je obklopeno několika restauracemi a v sezóně se na něm krčí spousta dřevěných stánků se suvenýry. Z nich na vás koukají lidé různého věku a vzhledu – všichni do jednoho by dali ruku do ohně za to, že právě jejich burčák/mošt/svařák je z celého města nejlepší.

Pár kroků do kopce a ocitneme se v zámeckém parku. Mezi hradbami procházíme „alej“ soch moderního umění a romantickou růžovou zahrádku. Nedlouhé schodiště vede k Synagoze, nevýrazné budově, kterou zde zanechala nejvýznamnější židovská komuna na Moravě. Modlitebna tu stojí od počátku 14. století. Dnes je zachovalý interiér přístupný veřejnosti a kromě mnoha židovských předmětů v skleněných vitrínách ho zdobí současné fotografie.

Většina měst a vesnic je nejhezčí svrchu. I Mikulov můžete mít jako na dlani, stačí se vydat na Kozí hrádek. Odnepaměti tu stávala dělostřelecká věž, z níž odvážní občané kontrolovali dlouhý úsek obchodní cesty z Vídně na Brno. Dnes Kozí hrádek slouží jako rozhledna.

Mikulov leží na hranici Lednicko - valtického areálu.

Centrum města

Bližší informace o Lednicko - valtickém areálu získáte na adrese http://www.lednicko-valticky-areal.cz/

V tomto areálu se nachází desítky zajímavostí, ke kterým patří zámek Valtice, zámek a Minaret v Lednici, Janův hrad Rendez-vous, Pohansko, Kolonáda na Reistně. Dále pak Rybniční zámeček, Lovecký zámeček, Sv. Hubert, Nový dvůr, Apollonův chrám, Tři Grácie, Belveder, Hraniční zámeček a spousty dalších památek a zajímavostí.